1) Rinoplasti ameliyatı kaç saat sürer?

Ameliyatlar ortalama 3 saat sürer fakat 2 saat süren ameliyatlar olabildiği gibi 5 saate kadar uzayan ameliyatlar da olabilmektedir.
Ameliyat süresi hedeflenen burun şekline ulaşabildiğimiz süre kadar uzundur.

2) Burun ameliyatı esnasında veya sonrasında herhangi bir ağrım olur mu?

Burun ameliyatı genel anestezi altında uygulandığı için ameliyat anında hasta herhangi bir ağrı hissetmez. Ameliyat sonrası ilk haftada hastalarımızın büyük çoğunluğunda herhangi bir ağrı şikayeti olmamaktadır. Üçüncü günden sonra hastalarımızın çoğu ağrı kesiciye bile ihtiyaç duymamaktadır.

3) Burun ameliyatı sonrası yüzümde şişlik ve morluk olur mu?

Gelişen teknoloji ve yeni medikal aletlerin kullanımı ile ameliyat sonrasında morluk ve şişlikler genel itibari ile olmamaktadır. Oluşabilecek şişlik veya yumuşak doku ödemi ise 7-10 gün içinde gerilemektedir.

4) Burun ameliyatı sonrası iz kalır mı?

Cilt üzerinde açılan her kesik, bir iz bırakır. “Ameliyat izi” denince akla büyük, çirkin dikişler gelir.
Ancak estetik burun operasyonlarında açılan kesikler ve dikişler çok daha kontrollü bir şekilde yapıldığından, gözle görülmeleri çok zordur.
Ameliyat sonrası kesi yapılan bölgede yara iyileşmesi tam olarak 12. ayda tamamlanır.
Atılan dikişler 10. günde erir. Bu bölgede kişiden kişiye değişmekle birlikte genellikle iz çıplak gözle görülmeyecek kadar azdır.

5) Burun ameliyatı sonrası iyileşme ne kadar sürede tamamlanır?

İyileşme süreci cildin yapısına göre değişmekle birlikte genellikle 2. ayda %70, 6. ayda %80 ve 12. ayda %100’e yakın tamamlanmış olur.
Bu süreç, kalın ciltlerde 2 yıla kadar uzayabilirken ince ciltlerde ise 6 aya kadar düşebilir.
İyileşme süreci hastanın genetik yapısı, kronik hastalıkları, yaşı, alkol-sigara tüketimi ve beslenme alışkanlıkları ile de yakından ilgilidir.

6) Ameliyat sonrası tampon çıkarılması işlemi çok ağrılı mıdır?

Ameliyatlarımızda, uzun dönemde burun tıkanıklığına sebebiyet vermesi muhtemel yapışıklıkları önlemek için burun içerisine silikon borulu tampon yerleştiriyoruz.
Bu tamponu tercihen 7 gün içerisinde çıkartıyoruz. Bu işlem toplamda 15-20 sn. süren ağrısız bir işlemdir.

7) Ameliyat sonrası hastanede kalmam gerekir mi?

Burun ameliyatı genel anestezi altında uygulandığı için anestezi sonrası takip ve ameliyat sonrası ilk gece olası hafif kanamalar ve diğer durumlara karşı hastalarımız 1 gece hastanede kalmaktadır.
Ertesi gün sabah hastalarımızın kontrolünü yapıp, taburculuklarını gerçekleştiriyoruz.

8) Ameliyat sonrası burunda düşme görülür mü?

Rinoplasti ameliyatlarından sonra, uygulanan tekniğe göre 2-5 mm arasında burun ucunda düşme olabilir. Bu durum burun iskeleti ile ilgili olarak yapılmış tüm hesaplamaları alt üst edebilir ve “pollybeak deformitesi”ne sebep olabilir. Bizim ameliyatta kullandığımız teknik neticesinde burun ucunda en fazla 2 mm’lik düşüş oluyor ve nihai sonucu olumsuz etkilemiyor.

9) Ameliyat sonrası gözlük takabilir miyim?

Ameliyattan iki ay sonra gözlük takabilirsiniz.

10) Ameliyat olmayı düşünüyorum sizinle nasıl iletişime geçebilirim?

Whatsapp iletişim hatları üzerinden isim, soyisim, email adresi, fotoğraflarınız ve gerekli tıbbı özgeçmişinizi tarafımıza iletmeniz gerekmektedir.

11) Burun ameliyatı için nasıl fiyat alırım ?

Burun resimlerinizi, daha önce ameliyat olup olmadığınızı, varsa ameliyat tarihinizi ve daha önceki ameliyat ile ilgili diğer tüm detayları bizimle paylaşmanız gerekmektedir.